ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР

неділя, 26 жовтня 2014 р.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ДО ПАРТНЕРІВ ТА МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ: ОБЕРЕЖНО ДІЮТЬ ШАХРАЇ ВИКОРИСТОВУЮЧИ БРЕНДИ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР ТА ЄВРОШКОЛА

Почастішали випадки шахрайства із використанням назви громадської "Європейський вибір". Шахраї використовуючи бланки, логотипи, власні назви та назви проектів громадської організації. В інтернеті з"являються аккаунти в соціальних мережах із запрошеннями взяти участь у міжнародних проектах в Литві та інших країнах ЄС, придбати шенгенську візу або перерахувати благодійну допомогу на розвиток проектів організації. 

Рада НГО "ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР" виступила з офіційним зверненням до партнерів: 

"Служба безпеки "Європейського вибору" попереджає, про випадки протиправного використання бланків, логотипів, власних назв та назв проектів громадської організації і звертає увагу дипломатичних місій в Україні, міжнародних організацій, консульства європейських країн, що "ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР" має фотографії та контакти всіх співробітників на своєму сайті в розділі команда.  

Відомо, станом на сьогодні про діяльність щонайменше 3 організованих злочинних угрупувань, які підробляючи інформацію, бланки, електронні адреси, сайти та сторінки у соціальних мережах завдають шкоди чесному імені організації. 

Станом на січень 2015 року зафіксовані схожі факти. Так з початку 2014 рокі діє організована група у складі, попередньо: 

1) У Києві та Київській області: 

1.1) На вигляд 40-45 років, волосся руде, середнього зросту, обличчя кругле. Має дефетки мови. Пересувається автомобілем Ніссан чорного кольору". Може носити окуляри.  Представляючись головою ради НГО "ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР", заступником голови правління НГО "ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР", директор програми "Наука та дослідження", директором Дирекції ЄВРОШКОЛИ, директором проекту "ЄВРОШКОЛА В ЛИТВІ" пропонує громадянам неіснуючі послуги, отримувати кошти за участь у проектах "Єврошкола у Литві". Може діяти зі спільнецею - Гвідаш Ганна, на вигляд 25-30 років. 1.2) На вигляд 25-30 років, волосся світле, середнього зросту. худорлявої статури. Представляючись працівником "дирекції єврошколи" діючи разом із спільником (Якимюк (Яресюк) Богдан) використовують назви, бланки та логотипи організації у комерційних цілях. 


Зловмисники використовують стилістику, фотографії з проектів ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВИБОРУ, які видають за попередньо виконані проекти. Зухвало порушуючи норми дипломатичних відносин, ділової етики вводять в оману співробітників дипломатичних місії, коснульських установ. 

2) У регіонах України: 

2.1)  На вигляд 40-45 років, крупної статури, має залисини. Маючи візитки "виконавчого директора" НГО "Європейський вибір" проводить переговори щодо реалізації проектів за сприяння Європейського Союзу в Україні, посередництва в отриманні фінансування від закордонних організацій. 
"ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР" завжди вітає розвиток будь-яких двосторонніх контактів у сфері відносин з ЄС. Всі такі ініціативи маютьбути підтримані і розвиватися, але використання протиправне чесного імені організації "Європейський вибір" у корисних, комерційних цілях не припустимо. 

У разі виникнення підозр щодо фіктивних звернень від імені громадської організації "Європейський вибір" просимо телефонувати на гарячу лінію "ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВИБОРУ" - 097 5505 123, або в міліцію за тел. 102."

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР застерігає мінародні організації та дипломатичні місії бути уважними і не піддаватися на пропокації, організовані шахраями з метою використання 18 річного чесного імені організації. 

ФЕЙКОВІ АКАУНТИ В МЕРЕЖІ:

1) Твіттер. Використано сайт ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВИБОРУ. 
Всі дійсні акаунти мають у назві тільки - EU4UKR. Офіційний твіттер організації www.twitter.com/eu4ukr

2) Скайп. В назві міститься EU4UKR та згадується Кирил Животовський - виконавчий директор НГО "ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР"
3) Вконтакте. У звязку з війною із Росією у січні 2014 року ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР перестав проводити будь-яку активність у російській мережі ВК. Шахраї створюють сторінки та події, через які запрошують учасників.


Всі дійсні акаунти мають у назві тільки - EU4UKR. Офіційна сторінка організації, яка наразі не оновлюється і не підтримується www.vk.com/eu4ukr